PRE MUZIKANTOV

Prosíme všetkých účinkujúcich Rockového záberu aby boli na mieste aspoň jednu hodinu pred svojim plánovaným vystúpením podľa časového rozpise na stránke. Ako všetci vieme v rozpise môžu nastať pod vplyvom rôznych okolností zmeny ale tým že budete v areáli všetci načas to môžeme minimalizovať. Muzikanti majú vjazd zabezpečený až do areálu festivalu, parkovanie podľa pokynov SBS.

Pódiová aparatúra, ktorú vieme zabezpečiť:

  • bicie - základná sada, nutnosť priniesť svoj rytmičák a činely
  • bass - Ampeg komplet
  • gitara - zabezpečené dve bedne 4x10, nutnosť doniesť svoj zosilňovač a efekty, prípadne kombo14. Rockový záber - moje zhodnotenie

17.6.2011 - 18.6.2011

Camp Tilia Gäceľ

Zhodnotiť 14.ty ročník Rockového záberu z pozície nie úplne zainteresovanej osoby nie je vôbec jednoduché, ale pokúsim sa o to čonajobšírnejšie.


Chalani sa rozhodli zmeniť miesto z pôvodného veličianskeho štadiónu na dolnokubínsky autocamp Gáceľ. Bola to skvela voľba už len z pohľadu človeka, ktorý festivaly organizuje. Lepší pľac na dvojdňovku, rozsahu Rockového Záberu som si ani nevedel predstaviť. Všetko podstatne - dostupne. kúsok od mesta, krásne prostredie Campu, príroda. Číže vyber miesta na 1 s * až na par sťažnosti od ľudí, ktorí miesto nevedeli rýchlo nájsť. Myslím, že to je už detail, ktorý sa do budúcnadá jednoducho odstrániť.


Veľmi prekvapený som bol s technickým riešením festivalu. SBS, STAFF, chalani a slečna od techniky, stage management, všetko fungovalo na výbornú. Zvuk síce so začiatku na festival dosť výkonovo slabý, ale dalo sa s pánom zvukárom dohovoriť a červený potenciometer volume išiel o par cm vyššie. Hneď to chytilo tie správne„gule“ a basy tlačili až v žalúdku. Tak to ma byt !!! Pravý festival. Chalani z TARGA zvládli dvojdňovku na to, že to bol ich prvý počin bravúrne a aj napriek par technickým problémom ich dokázali hravo a rýchlo odstrániť.


Kapely... ťažko mi hodnotiť každú osobitne, síce som človek, ktorý je na tu tvrdši učasť hudobného spektra a dáva si záležať na detailoch, nezanevrel som ani na domáce zoskupenia a samozrejme ďalšie supporty. Headlinerom piatkového večera bola pre mňa osobne kapelka CHAINSAW, poliaci ukázali ako sa ma robiť správny heavy metal. Samozrejme veľmi príjemne ma prekvapili aj Gladiátor, ktorí ma prinútili vyliezť z bungalovu zahratím par songov zo starých trashovych albumov. Potom samozrejme Medulienka a podobne hity tejto kapely nenechali v suchu žiadnu babenku a na moje prekvapenie sa tam zišla početná skupinka fans. Milé prekvapenie bola posledná kapela večera, nižnianský GOLF, staré preberáky plus niečo to svoje. Dvojo bicích a za nimi skveli bubeníci. No bola to show jak sa patri. Po skončení oficiálneho programu som čakal sľubovanú našľapanú rockotéku, no na moje sklamanie prišla skôr diskotéka. Tak som sa pobral ku baru čakať na ďalší deň. Otvorili ho domáce zoskupenia od ktorých som čakal zrejme viac než predviedli, ale Rockový Zaber je fest, ktorý domácu scénu vo veľkom podporuje. Chalani si zahrali a bolo vidno, že ich hranie na nástroje baví. Festivalový areál sa pomaly začal pripravovať na jediného sobotňajšieho zahraničného hosťa a každý, kto čoilen so zvedavosti nacupkal pred pódium s vedomím vidieť v Nemecku žijúcu a tvoriacu speváčku SNOVONNE mohol zažiť gothic-industrial, alebo čo to môže byt metalovýzážitok. Neskutočný dobrý zvuk pána zvukára a neskutočné hráčske výkony muzikantov nevynímajúc krásnu speváčku SNOVONNE nechali hodne ľudí v úžase s hodnotením druhá najlepšia kapela Rokového Záberu... ale prišla Metalinda a kto by nepoznal šlágre ako Jago, Slnko Stoj, Maj máj... to už bola tancovačka ako sa patrí. Počasiesíce neprialo, ale na nálade fanúšikov tejto slovenskej kapely sa to neodzrkadlilo. Konflikt všetko zabil. Tu je škoda komentáru. :-) Tak takto stručné ku kapelkám.


Som rad, že si Rockový Zaber zanechal status „Rockový“ a reči minule typu POPový zaber mohli isť kľudne bokom. Ľudia sa sťažovali na SBS, no myslím, že neoprávnené. Chalani si robili svoju robotu na 100% a nečudujem sa ak občas niekoho vyvliekli z areálu, pretože zveriny sa tam zišlo požehnané. A ak sa k tomu vydriape par poldeci. Konflikt je na svete. Chalani z SBS, klobúk dolu. Zvládli ste to skvelo.


Taktiež sa chcem poďakovať chalanom z TARGA za to, že nestratili nervy a pevne verím, že o rok "maybe" znova. Aj keďfanúšikov bolo pomenej, no hold Orave sa nezavďačíš a už vôbec nie, keď pomaly v každej dedine ma každýJožko a Ferko svoj vlastný festival za 1€. Kde su tie doby, keď si ľudia živú muziku vážili. A ani modlenie k počasiu akosi nepomáha. Pán boh nás asi nemá rad :)


Nezabudol som sa opýtať jedného z hlavných protagonistov Rockového Záberu Juraja Pracného na jeho dojmy...


Ako to vidíš s ďalším ročníkom?
Všetko ukáže čas, predsa len zohnať dostatočné množstvo peňazí na festival tohto rangu nie je vôbec jednoduché. Necháme sa prekvapiť aj my osobne (Smiech)


Spokojnosť s organizáciou?
Bolo to vyčerpávajúcejšie ako po iné roky keďže sme išli do prvej dvojdňovky, ale spokojnosti viac ako po roky minulé, hlavne s výberom miesta.


Spokojnosť s návštevníkmi:
V podstate áno, aj keďnejakínarušitelia sa nájdu vždy, len ten počet nás trošku sklamal,otázka je či nesprávnou dramaturgiou, či vstupným, či pohodlnosťou ľudí, či počasím, kto vie, možno z každého kúsok...


Tvoj osobný pocit po festivale?
Môj osobný pocit - spokojnosť s miestom konania, mrzí ma to sobotne počasie, Teší ma, že po dlhej dobe som mal pocit, že mnoho ľudí berie tento festival "za svoj". Bez ohľadu na to, kto tam hra a aké je počasie. Idú skratka "na Zaber".


Na záver by sme radi poďakovali všetkým fanúšikom, muzikantom, priateľom a sponzorom bez ktorých by tento festival nebol – vlastne ani by nemal pre koho byť… A v neposlednom rade Majovi Žuffovi z OravaRockfest teamu nielan za tento výstižný komentár ale určite za podporu a vôbec nie malú a nezištnú pomoc hlavne čo sa týka mediálnej podpory nášho úsilia…


 

 

 

Generálny partner
Hlavní partneri
ZLATÝ BAŽANT LED display Reklamní partneri
Predajca automobilov Škoda a Seat mesto Dolný Kubín obec Oravská Poruba
Wedbesign: Oravaweb © yoky 2007; spracovanie podkladov: šidajdo+keke (targo);
foto: pišta dúha, jožo pastorek, jaro taraj, ďuro pracný, peter vrábel, oravsko (burian&grenčík), oravaweb (yoky), infoštúdio d. kubín, tono paluga
MEDIÁLNI PARTNERI:
Vellas KamaXpert TV DK Gong Pelprint Profidesign www.oravarockfest.sk www.oravalive.sk
Valid HTML 4.01!  |   Valid CSS!   |         admin