PRE MUZIKANTOV

Prosíme všetkých účinkujúcich Rockového záberu aby boli na mieste aspoň jednu hodinu pred svojim plánovaným vystúpením podľa časového rozpise na stránke. Ako všetci vieme v rozpise môžu nastať pod vplyvom rôznych okolností zmeny ale tým že budete v areáli všetci načas to môžeme minimalizovať. Muzikanti majú vjazd zabezpečený až do areálu festivalu, parkovanie podľa pokynov SBS.

Pódiová aparatúra, ktorú vieme zabezpečiť:

  • bicie - základná sada, nutnosť priniesť svoj rytmičák a činely
  • bass - Ampeg komplet
  • gitara - zabezpečené dve bedne 4x10, nutnosť doniesť svoj zosilňovač a efekty, prípadne kombo13. Rockový záber

26.6.2010, od 12.00 hod.

VELIČNÁ

2010

Myslím že s najväčším oneskorením v histórii tejto stránky by sme sa radi vrátili k 13. ročníku nášho – vášho festivalu. Daždivý máj a začiatok júna nám všetkým z organizačnej úderky ubral na dĺžke života a pridal na šedinách (viď. Foto v akom stave bola plocha veličianskeho ihriska par tyzdnov pred Zaberom…), počasie však nakoniec vydržalo a aj keď celé dopoludnie hrozilo pekným prúserom ako po predchádzajúce ročníky – nakoniec vydržalo. Radi by sme sa poďakovali fanúšikom ktorí prišli a kúpili si lístok, priateľom – sponzorom ktorí nás podporili, kapelám ktoré hrali a pomocníkom ktorí pomáhali. Pár slovami by som sa chcel ešte vrátiť k nášmu doposiaľ prvému (české kapely berieme viac menej stále ako naše) zahraničnému hosťovi ktorým bol Blaze Bayley. Ja viem a poznám tie názory – dávno to nieje prvá liga, aj Maiden jeho príchodom padli na hubu atď., atď… Vďaka priateľom z magazínu ŠROTOWISKO sa nám podarilo uviesť ako prvým na Slovensku na scénu BB s jeho kapelou a všetci kto ste s nimi prišli do kontaktu viete že sú to pohodoví ľudia vďační za možnosť hrať u nás. Blaze si úžasne váži a miluje svojich fanúšikov a jeho druhá otázka po prílete do Žiliny bola „kedy a ako máme zorganizovanú podpisovú akciu pre fans“… (poz. red.: prvá otázka bola „kde sa tu dá kúpiť červené víno“ :) )

Nemeral som čas ako dlho podpisoval všetko čo sa mu dostalo pod ruku ale viem si predstaviť slovenské hviezdy poprockovej scény ktoré už u nás hrali (poz. red.: za honorár o dosť vyšší ako BB), že by vám nevenovali ani desatinku jeho času.

Takže posledý krát v tomto príhovore ďakujem – THANK YOU BLAZE !

Neprináleží mi hodnotiť jednotlivé kapely, to si dokáže každý kto tam bol sám. Ale aby som len neďakoval a nechválil – opäť sme sa nevyhli niektorým nešvárom – maloletí pod obraz Boží, arogancia a neznášanlivosť niekoľkých jedincov v areáli, viac či menej úspešné pokusy „tiežfanúšikov“ o prienik do areálu, atď. atď… Všetko toto pomaly zabíja atmosféru festivalu a dáva otáznik do budúcnosti – či štrnástka bude alebo nebude. A pritom stačilo 500-600 platiacich fanúšikov navyše – budúcnosť by bola istá. Požiera nás konkurencia veľkých festivalov na Slovensku ktorým nemôžme konkurovať ani menami, ani zázemím ani financovaním… Snažili sme sa po minulom ročníku odlíšiť trochu rockovejším zameraním, či sa nám to podarilo, nech posúdia iní. Takže píšte, posielajte námety čo a ako lepšiť a či bude šttrnásty – dáme včas vedieť…


T.A.R.G.O. združenie, organizátor festivalu

 

 

 

Autori fotografií Ivan Farbák a Ruun

 

 

Generálny partner
Hlavní partneri
ZLATÝ BAŽANT LED display Reklamní partneri
Predajca automobilov Škoda a Seat mesto Dolný Kubín obec Oravská Poruba
Wedbesign: Oravaweb © yoky 2007; spracovanie podkladov: šidajdo+keke (targo);
foto: pišta dúha, jožo pastorek, jaro taraj, ďuro pracný, peter vrábel, oravsko (burian&grenčík), oravaweb (yoky), infoštúdio d. kubín, tono paluga
MEDIÁLNI PARTNERI:
Vellas KamaXpert TV DK Gong Pelprint Profidesign www.oravarockfest.sk www.oravalive.sk
Valid HTML 4.01!  |   Valid CSS!   |         admin